Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Sezon weselny już w pełni, dlatego warto poświęcić tej tematyce odrobinę więcej czasu. Dzisiaj nie będziemy jednak mówić o panującej modzie wśród sukien ślubnych ani tym bardziej o wyborze tortu weselnego. Na czym się zatem skupimy? Na rzeczy bez której nie może odbyć się żadne wesele, a mianowicie o sali weselnej. Jej rezerwacja może okazać się nieco kłopotliwa zważywszy, że termin trzeba rezerwować przynajmniej rok wcześniej. Ten artykuł będzie raczej poświęcony przyszłym narzeczonym oraz małżonkom. Dowiedz się razem z nami, jak wybrać wymarzoną salę weselną.

Dawniej wesele wydawało się być nieodłączną częścią każdego ślubu. Po ceremonii w świątyni urządzano huczną imprezę, na którą zapraszano mnóstwo gości. Obecnie również często tak się zdarza chociaż czasami można zaobserwować odejście od typowo tradycyjnego podejścia. Znaczna część osób rezygnuje bowiem z przyjęcia weselnego i skłania się raczej ku innym alternatywom. Jakie są zatem opcje dla ślubu bez wesela?

Rok kalendarzowy przepełniony jest mnóstwem ważnych wydarzeń, które bez wątpienia warto hucznie celebrować. Należy do nich chociażby sylwester, imprezy imieninowe, czy  karnawał. Nasze życie także daje nam wiele powodów do świętowania: chrzciny, komunie, ślubu, wesela, wymieniać tak można jeszcze bardzo długo. Wszystkie te okoliczności najlepiej spędza się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, chociaż ich organizacja może niekiedy zabrać nam bardzo dużo czasu, pieniędzy i nerwów. Jak zrobić aby było inaczej?

Nieprawdą jest, że praktycznie wszystkie wesela wyglądają tak samo. Wystarczy odrobina inwencji przy planowaniu przyjęcia weselnego, a efekt może okazać się wręcz niezwykły. Jedną z rzeczy jaką można zrobić aby wyróżnić własne przyjęcie weselne jest chociażby wybór motywu przewodniego wesela. To już od nas zależy, w którą stronę pójdziemy. Poniżej wybrane przykłady motywów przewodnich przyjęcia weselnego. Sprawdź, może któryś z nich będzie odpowiadał właśnie Tobie.

W życiu naszego dziecka istnieją przynajmniej trzy niesamowicie ważne wydarzenia – chrzciny, komunia oraz ślub. Każda z tych uroczystości wymaga od nas zaangażowania i dokładnej organizacji. Dzisiaj skupimy się jednak na komunii, mimo że sezon już za nami, to pora zacząć przygotowywać się na przyszły rok. Należy przecież przemyśleć kwestię samego miejsca, w którym urządzimy małe przyjęcie rodzinne. Czas zatem zastanowić się gdzie urządzić komunie dziecka. Zorganizować możemy ją w domu bądź w wynajętym lokalu, co okaże się lepsze?

 Studniówka to wielkie i uroczyste wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, który stoi już u progu dorosłości. Tym bardziej powinna być ona niezwykłym przeżyciem, jakie pamiętać się będzie przez długie lata. Jednak żeby tak było, ważna jest organizacja i dokładnie zaplanowanie wszystkich szczegółów. Studniówkę organizuje przecież przeważnie szkoła oraz rodzice, chociaż zdarza się, że w planowaniu pomagają także uczniowie. W tym celu może przydać się kilka użytecznych porad. Przeczytaj jak zorganizować udaną studniówkę.

Planując ślub oraz wesele stoimy zazwyczaj przed jednym ważnym wyborem, a mianowicie jego rozmiarem. Dylemat ile gości należy zaprosić, należy chyba do najczęstszych. Są różne powody, poprzez które chcemy pomniejszyć jak najbardziej naszą listę gości. Przeważnie dotyczą one kwestii finansowych, nikt nie ma bowiem wątpliwości, że wesele jest bardzo dużym wydatkiem, zwłaszcza jeżeli trzeba zapłacić za nie z własnej kieszeni. Może to okazać się naprawdę problematyczne, dlatego lepiej podchodzić do planowania wesela z dużą dozą zdrowego rozsądku.

Przyjęcia komunijne powinny posiadać uroczysty charakter, tak jak święto, z którym są związane. Komunia jest w końcu bardzo ważnym świętem w życiu dziecka. Po raz pierwszy świadomie uczestniczy ono w doniosłym wydarzeniu, gdzie znajduje się w centrum uwagi. Właśnie z tego powodu wymaga ono doskonale dobranej oprawy. Stworzyć możemy ją sami w zaciszu własnego domu bądź w wytwornej restauracji. Ta druga możliwość wydaje się być o wiele bardziej dopasowana do sytuacji. Pozostaje zatem tylko wybór konkretnej restauracji i jej lokalizacji.

Okres urlopowy w pełni, dlatego warto wybrać się na długo oczekiwany wypoczynek. Pogoda sprzyja podróżom więc wybrać możemy się na wczasy zarówno w kraju, jak i za granicę. Przed wyjazdem dobrze będzie jednak wybrać wcześniej i zarezerwować noclegi w określonym terminie. Lepiej nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, bo na miejscu może się okazać, że zostaniemy bez noclegu, gdyż nie będzie miejsc. Jest to szczególnie prawdopodobne podczas weekendu, kiedy znaczna część ludzi także wyjeżdża na urlop.

Wesele to z pewnością wyjątkowa noc w życiu każdego człowieka, w końcu przeważnie przeżywa się je tylko raz. Kosztuje nas nie mało nerwów i tygodni przygotowań. Wszystko musi przecież pójść świetnie i zostać dokładnie zaplanowane, a pamiętać trzeba o naprawdę wielu rzeczach. Jedyny problem z organizacją wesela wiąże się z jego stosunkowo wysokim kosztem. Coraz więcej młodych ludzi zaczyna mieć wątpliwości, czy warto wydawać tyle pieniędzy na jedną noc przyjęcia weselnego? Może warto odłożyć na kwestie związane z urządzeniem nowego mieszkania? Sprawdźmy, czy warto inwestować w huczne wesele.


 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER