Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Czy warto inwestować w huczne wesele?

Wesele to z pewnością wyjątkowa noc w życiu każdego człowieka, w końcu przeważnie przeżywa się je tylko raz. Kosztuje nas nie mało nerwów i tygodni przygotowań. Wszystko musi przecież pójść świetnie i zostać dokładnie zaplanowane, a pamiętać trzeba o naprawdę wielu rzeczach. Jedyny problem z organizacją wesela wiąże się z jego stosunkowo wysokim kosztem. Coraz więcej młodych ludzi zaczyna mieć wątpliwości, czy warto wydawać tyle pieniędzy na jedną noc przyjęcia weselnego? Może warto odłożyć na kwestie związane z urządzeniem nowego mieszkania? Sprawdźmy, czy warto inwestować w huczne wesele.


Przyjęcie weselne z pompą

 

Huczne przyjęcia weselne wiążą się przede wszystkim ze znaczną liczbą zaproszonych gości. Na naprawdę dużych weselach może ich być nawet około dwustu. Zaprasza się na nie zatem prawie całą rodzinę, łącznie z dalekimi krewnymi oraz wszystkich przyjaciół. Takie wesele kosztuje oczywiście nie mało. Podstawą jest rezerwacja sali weselnej, która pomieści aż tak byle osób. Taka sala weselna musi być naprawdę duża żeby każdy czuł się swobodnie, do tego ważne jest spore miejsce na parkiet. Bywają przecież zabawy weselne, w których wszyscy goście musza brać udział.

Wielkie przyjęcia weselne były modne szczególnie dawniej, kiedy silnie wiązano je z tradycją. Obecnie odchodzi się raczej od imprez tego rodzaju na rzecz skromniejszych ceremonii. Główny czynnik odgrywają tutaj przede wszystkim kwestie finansowe, ale niekiedy chodzi również o zdrowy rozsądek. Jeśli jednak stać nas na huczne wesele i uwielbiamy tego rodzaju przyjęcia weselne, to dlaczego mamy sobie czegoś odmówić? Więcej gości to gwarancja większej i lepszej zabawy.


Skromne przyjęcia weselne

 

Skromność jest podobno cnotą, mimo że obecnie wiąże się ją raczej ze zdrowym podejściem do życia. Młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z hucznego przyjęcia weselnego i idą w kierunku skromnej uroczystości, na którą zapraszają jedynie najbliższą rodzinę. Skromne wesela liczą przeważnie około 100 osób, a niekiedy nawet znacznie mniej. Są również o wiele prostsze w organizacji, dużo łatwiej znaleźć mniejsząsalę weselną niż wielką salę bankietową, która pomieści ponad 200 osób. Najważniejszy jest także fakt, że kosztują o wiele mniej, a pieniądze zaoszczędzone na takim przyjęciu weselnym, mogą zostać spożytkowane w lepszy sposób. Dzięki nim możemy np. urządzić nowe mieszkanie, czy spłacić ratę kredytu zaciągniętego na zakup samochodu. Urządzając skromne wesele możemy również poczynić wiele oszczędności dzięki pewnym zabiegom, jednym z nich może być np. rezygnacja z profesjonalnych zaproszeń ślubnych, wystarczy przecież trochę inwencji i drukarka.


Sala weselna – jak wybrać?

 

Przy skromnym weselu nie powinniśmy mieć problemu z wyborem sali weselnej, problem może pojawić się jednak z hucznym, wielkim weselem. Nie każdy dom oferuje tak duże sale weselne, ale za to bez problemu znajdziemy je w domu weselnym na Śląsku.

Zajazd Mat posiada w swojej ofercie duże i komfortowe sale weselne, które są gustownie urządzone. Sale weselne znajdują się w pobliżu Gliwic, Dolnego Śląska, czy Orzeszowa. To idealne miejsce na zorganizowanie przyjęcia weselnego. 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER