Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Jak zorganizować komunie dziecka?

Przyjęcia komunijne powinny posiadać uroczysty charakter, tak jak święto, z którym są związane. Komunia jest w końcu bardzo ważnym świętem w życiu dziecka. Po raz pierwszy świadomie uczestniczy ono w doniosłym wydarzeniu, gdzie znajduje się w centrum uwagi. Właśnie z tego powodu wymaga ono doskonale dobranej oprawy. Stworzyć możemy ją sami w zaciszu własnego domu bądź w wytwornej restauracji. Ta druga możliwość wydaje się być o wiele bardziej dopasowana do sytuacji. Pozostaje zatem tylko wybór konkretnej restauracji i jej lokalizacji.

 

Wybór restauracji na przyjęcie komunijne

 

Planowanie komunii naszego dziecka powinniśmy rozpocząć od wyboru restauracji, w której się ono odbędzie. Ważne żeby było tam dość kameralnie, dlatego najlepiej jeżeli otrzymamy oddzielną salę mieszczącą kilkadziesiąt osób. Na komunie nie zaprasza się zbyt wielu ludzi, tylko najbliższą rodzinę więc sala mieszcząca maksymalnie 30-40 osób będzie w pełni wystarczająca. Takie miejsce odnajdziemy na pewno w domu weselnym, gdzie mieszczą się sale przeznaczone na mniejsze wesela. Wykorzystać możemy je zatem bez problemu na przyjęcie komunijne dla dziecka.

Na komunii, podobnie jak na weselu dużą rolę odgrywa menu, który możemy ustalić dużo wcześniej. Właściciele sali weselnej na pewno zagwarantują nam dobra obsługę oraz propozycję jadłospisu. Określić musimy więc tylko wymaganą liczbę ciepłych posiłków oraz podać konkretną liczbę gości.


Atrakcje na komunii

 

Przyjęcie komunijne musi odznaczać się swoim uroczystym charakterem, ale nie możemy jednocześnie zapominać, że jest to impreza zorganizowana na cześć dziecka. Najprawdopodobniej znajdować się na niej będą również inne dzieci, dlatego przydadzą się jakieś atrakcje i zabawy dla dzieci aby zbytnio się nie nudziły. O ile dorosłym wystarczy zwykły obiad w restauracji, o tyle może to być męczące dla małych dzieci. Dobrym pomysłem może okazać się np. wynajęcie animatora, który będzie je zabawiać na różne sposoby. Świetnie jeżeli w restauracji bądź sali weselnej stworzymy oddzielni kącik dla dzieci, gdzie będą mogły razem jeść przy stole i wspólnie się bawić.

Na komunii nie może oczywiście zabraknąć specjalnego tortu. Zamówić go możemy w każdej cukierni z informacja iż jest to tort komunijny, dzięki czemu będzie mieć specjalny wygląd. Pamiętajmy, że  w tym dniu najważniejszy jest jego uroczysty charakter, a nie stos prezentów komunijnych. W ferworze przygotowań bardzo łatwo jest o tym zapomnieć.


Gdzie urządzić komunie?

 

Jeżeli urządzasz komunię dla swojego dziecka na Śląsku koniecznie wybierz się do Zajazdu Mat, nieopodal Rybnika. Komunie na Dolnym Śląsku to prawdziwe święto. W hotelu blisko Gliwic mieszczą się sale weselne, na których organizowane są również inne uroczystości, w tym komunie oraz chrzciny. Ponadto ten hotel na Śląsku oferuje także komfortowe noclegi dla wszystkich gości.

Zajazd Mat to idealne miejsce na komunie dla Twojego dziecka, sprawdź a sam szybko się o tym przekonasz. 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER