Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Wymarzona sala weselna – jak wybrać?

Sezon weselny już w pełni, dlatego warto poświęcić tej tematyce odrobinę więcej czasu. Dzisiaj nie będziemy jednak mówić o panującej modzie wśród sukien ślubnych ani tym bardziej o wyborze tortu weselnego. Na czym się zatem skupimy? Na rzeczy bez której nie może odbyć się żadne wesele, a mianowicie o sali weselnej. Jej rezerwacja może okazać się nieco kłopotliwa zważywszy, że termin trzeba rezerwować przynajmniej rok wcześniej. Ten artykuł będzie raczej poświęcony przyszłym narzeczonym oraz małżonkom. Dowiedz się razem z nami, jak wybrać wymarzoną salę weselną.


Lokalizacja domu weselnego

 

Wybierając dom weselny nie możemy pominąć jego lokalizacji. Organizacja przyjęcia weselnego jest bardzo czasochłonna, a przed weselem jest jeszcze przecież ślub. Dobrze jest jeżeli sala weselna znajduje się niedaleko od naszego miejsca zamieszkania bądź miejsca, gdzie zamierzamy się pobrać. Dzięki temu zaoszczędzimy na przewozie gości oraz nie sprawimy nikomu większego kłopotu z dojazdem.

Bliskość sali weselnej to także większa możliwość na zgranie wszystkiego z czasem. Wesele musi być dokładnie zaplanowane, a wszystkie ewentualne opóźnienia mogą zepsuć cały harmonogram, zespół będzie się niecierpliwił, dania trzeba będzie jeszcze raz podgrzewać itp., a przecież można tego uniknąć.


Wielkość i rozłożenie sali weselnej     

 

Poza lokalizacją niemniej istotna jest również wielkość sali weselnej, która ma pomieścić określoną ilość gości. Nie ma sensu rezerwować wielkiej sali weselnej jeżeli zapraszamy jednie 100 osób. Tak samo będzie w odwrotnym przypadku, duża ilość gości nie może być poupychana na małej powierzchni. Większość domów weselnych posiada kilka sal, na których może odbyć się przyjęcie weselne. Wystarczy porozmawiać z właścicielami domu weselnego, a na pewno wspólnie dojdzie się do porozumienia.

Samo rozłożenie sali weselnej także ma swoje znaczenie. Musimy przecież wygospodarować miejsce na parkiet, ustawienie zespołu i ewentualne atrakcje, np. w postaci barku alkoholowego, czy słodkiego stołu, nie wspominając już o ustawieniu stołów z gośćmi weselnymi.


Menu na przyjęciu weselnym

 

Sala weselna to nie tylko miejsce, gdzie odbędzie się nasze przyjęcie weselne, ale również catering, kucharze oraz kelnerzy. Państwo Młodzi mają duży wpływ na menu podczas tego wieczoru. Mogą więc wybrać dania z karty bądź poprosić o coś innego. Warto jednak pamiętać o osobach z innymi upodobaniami kulinarnymi, np. o wegetarianach i weganach, w końcu każdy powinien się czuć dobrze na naszym weselu. Wystarczy jedynie wspomnieć właścicielom domu weselnego o takiej potrzebie, a z pewnością zostanie bez problemu zrealizowana. Bardzo modne są też tzw. słodkie stoły, czyli stoły z ciastami, herbatą oraz kawą, dostępne dla wszystkich gości. Zainwestować możemy również w wiejski stół, gdzie znajdują się ekologiczne przetwory, swojskie szynki, kiełbasy oraz samogon.


Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

 

Wesele możemy zorganizować między innymi w Zajeździe Mat. Ten dom weselny Żory, Orzesze to miejsce, które idealnie nadaje się na przyjęcie weselne. Jest tu wspaniała atmosfera oraz wyjątkowy klimat. Dom weselny Mat to spełnienie marzeń każdej Pary Młodej. Warto tu przyjść i obejrzeć nowe sale weselne. W sali weselnej zorganizować można ponadto komunie, chrzciny, a także inne przyjęcia okolicznościowe. Atrakcyjna lokalizacja między innymi dla mieszkańców Rudy Śląskiej, Śląska, czy Gliwic. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin. 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER