Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Ślub bez wesela – jaka alternatywa?

Dawniej wesele wydawało się być nieodłączną częścią każdego ślubu. Po ceremonii w świątyni urządzano huczną imprezę, na którą zapraszano mnóstwo gości. Obecnie również często tak się zdarza chociaż czasami można zaobserwować odejście od typowo tradycyjnego podejścia. Znaczna część osób rezygnuje bowiem z przyjęcia weselnego i skłania się raczej ku innym alternatywom. Jakie są zatem opcje dla ślubu bez wesela?


Skromny obiad weselny w restauracji           

 

Zamiast przyjęcia weselnego możemy wybrać między innymi skromny obiad weselny w restauracji. Zaprasza się na niego zazwyczaj jedynie najbliższą rodzinę, czyli przeważnie do 40 osób, chociaż może to być oczywiście o wiele mniej. Menu takiego obiadu ustala się zazwyczaj dużo wcześniej, sami wybieramy także liczbę posiłków. Możemy zdecydować się na zwykły, krótki obiad bądź na dłuższe kilkugodzinne spotkanie rodzinne. Obiad weselny może odbyć się w restauracji albo w domu weselnym, na wybranej mniejszej sali.

Takie rozwiązanie ma z pewnością liczne zalety, ale przede wszystkim jest o wiele tańsze niż tradycyjne przyjęcie weselne. Zaprasza się na nie jedynie bliskich, z którymi wspólnie możemy świętować ten najważniejszy dzień w naszym życiu.


Małe przyjęcie weselne

 

Poza urządzeniem zwykłego wesela czy obiadu weselnego możemy urządzić małe przyjęcie. Wygląda one bardzo podobnie do tradycyjnego wesela i również odbywa się na sali weselnej. To co je wyróżnia to czas trwania takiego małego przyjęcia. Kończy się ono zazwyczaj sporo przed północą. Wynajmujemy więc zespól muzyczny na jakieś 4 godziny i zapraszamy wybranych gości. Wszystko odbywa się zatem w skróconej wersji, ale za to nie musimy z niczego rezygnować. Będą zatem normalne oczepiny, tyle że nie równo o północy, a np. o 22.

Tego rodzaju małe przyjęcia weselne zyskują ostatnimi czasy na popularności. Chętnie organizują je młodzi ludzie, których nie stać na huczne wesele. Wynajmują więc sale weselną i planują swoje przyjęcie. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy może być także rezerwacja sali weselnej w piątek. Może to niektórych dziwić, gdyż większość wesel odbywa się w sobotę i właśnie dlatego inne terminy są przeważnie dużo tańsze. Poza tym organizując przyjęcie weselne w piątek zyskujemy dodatkowy dzień na odpoczynek po imprezie i regeneracje sił. Będą więc z tego zadowoleni szczególnie goście weselni, którzy po poprawinach musieli na drugi dzień od razu wracać do pracy, co mogło być męczące. Przechodzimy tutaj do kolejnej oszczędności jaką może być rezygnacja z poprawin. Młoda Para jest przeważnie i tak zbyt zmęczona na kolejną imprezę. Lepiej zostać w domu i rozpocząć swój miesiąc miodowy oraz zarezerwować noclegi w jakiejś miłej okolicy.


Rezerwacja noclegów na podróż poślubną

 

Dla każdego kto woli podróże po Polsce świetnym miejscem będzie rezerwacja noclegów w Zajeździe Mat, gdzie odbywają się nie tylko przyjęcia weselne, ale przede wszystkim mieści się hotel z komfortowymi pokojami. Można wybrać się tutaj w podróż poślubną i odpocząć w hotelu na Śląsku wśród zieleni. Dom weselny nieopodal Rudy Śląskiej oraz Rybnika to historyczne miejsce z nowoczesnym wnętrzem, które z pewnością warte jest odwiedzenia. Dodatkową uwagę przyciągają niezwykle atrakcyjne ceny noclegów.

 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER