Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Duże przyjęcie weselne czy małe wesele?

Planując ślub oraz wesele stoimy zazwyczaj przed jednym ważnym wyborem, a mianowicie jego rozmiarem. Dylemat ile gości należy zaprosić, należy chyba do najczęstszych. Są różne powody, poprzez które chcemy pomniejszyć jak najbardziej naszą listę gości. Przeważnie dotyczą one kwestii finansowych, nikt nie ma bowiem wątpliwości, że wesele jest bardzo dużym wydatkiem, zwłaszcza jeżeli trzeba zapłacić za nie z własnej kieszeni. Może to okazać się naprawdę problematyczne, dlatego lepiej podchodzić do planowania wesela z dużą dozą zdrowego rozsądku.


Duże przyjęcie weselne – czy jest jeszcze modne?

 

Dawniej panowała moda na wielkie przyjęcia weselne, na które spraszano praktycznie całą rodzinę i krąg znajomych. Nie żałowano wtedy niczego, a główna zasada brzmiała „zastaw się a postaw się”. Oczywiście trzeba było liczyć się w takim wypadku ze spłacaniem rat kredytu, ale przecież ślub bierze się raz w życiu więc wypada to uczcić. Wynajmowano więc jak największą salę weselną, która miała pomieścić wszystkich zaproszonych gości, a że dawniej mało kto odmawiał, zjawiali się bardzo licznie. Przyjęcia weselne trwały do rana i nie mogło zabraknąć na nich wiejskiego stołu, który uginał się od ciężaru jedzenia. Czy nadal pielęgnuje się tą tradycję w Polsce? Zależy to raczej od rejonu i upodobań Pary Młodej. Coraz częściej można zauważyć mniejsze przyjęcia weselne. Dlaczego tak jest?


Małe przyjęcie weselne – nowa moda?

 

Małe przyjęcia weselne stają się coraz bardziej modne, a to głównie ze względu na kwestie finansowe, choć nie tylko. Młodzi ludzie z rozsądkiem podchodzą do planowania własnego wesela i starają się zbytnio nie przesadzać z rozmachem. Wolą przeważnie odłożyć większą sumę pieniędzy na swoje pierwsze mieszkanie niż trwonić je na jedną noc zabawy. Takie podejście wydaje się być słuszne, chociaż nikt nikomu nie zabroni realizować własnych marzeń. Małe przyjęcie to przede wszystkim bardzo wąska liczba gości, którą skraca się do minimum. Zaprasza się wtedy jedynie najbliższą rodzinę oraz przyjaciół. Zapomina się raczej o dalekich kuzynach, których od dawna nie widziano na oczy, a kontakt z nimi urwał się wieki temu. Dzięki temu atmosfera jest bardziej rodzinna.


Wesele w restauracji czy sali weselnej?

 

Mniejsze wesela organizuje się często w restauracji, gdyż nie ma potrzeby rezerwowania specjalnej sali weselnej na tę okazję, chociaż oczywiście istnieje również taka możliwość. Przyozdabia się ją wtedy specjalnie jak na przyjęcie weselne, zamówić można nawet zespół i wygospodarować kawałek parkietu do tańczenia.

 

Jedną z takich restauracji odnajdziemy między innymi nieopodal Rudy Śląskiej, Zajazd Mat, gdyż tak się nazywa, to świetnie miejsce do zorganizowania zarówno hucznego, jak i skromnego przyjęcia weselnego. Dy dyspozycji mają bowiem Państwo nie tylko salę weselną blisko Rybnika, ale również restaurację, nie wspominając już o noclegach dla wszystkich gości weselnych. Nasz dom weselny to idealne miejsce na Twoje wesele.

 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER