Obiady, kolacje, imprezy okolicznościowe, wesela

Konferencje, noclegi

Komunia dziecka – w domu czy w lokalu?

W życiu naszego dziecka istnieją przynajmniej trzy niesamowicie ważne wydarzenia – chrzciny, komunia oraz ślub. Każda z tych uroczystości wymaga od nas zaangażowania i dokładnej organizacji. Dzisiaj skupimy się jednak na komunii, mimo że sezon już za nami, to pora zacząć przygotowywać się na przyszły rok. Należy przecież przemyśleć kwestię samego miejsca, w którym urządzimy małe przyjęcie rodzinne. Czas zatem zastanowić się gdzie urządzić komunie dziecka. Zorganizować możemy ją w domu bądź w wynajętym lokalu, co okaże się lepsze?


Komunia w domu

 

Przyjęcia okolicznościowe zawsze można spróbować urządzić w domu, jednak nie zawsze będzie to dobry pomysł. Najczęściej wybiera się go ze względów finansowych, twierdząc że tak będzie o wiele taniej, co w konsekwencji wychodzi różnie. Plusem tego rozwiązania może być również fakt, że nie mamy ograniczonego czasu, goście mogą u nas siedzieć do kiedy tylko zechcą, w końcu nie musimy zamykać lokalu. Jeżeli najdzie nas ochota możemy przenieść się do innego pomieszczenia i obejrzeć np. telewizję, ale czy o to właśnie nam chodzi w świętowaniu komunii naszego dziecka?

Z drugiej strony może nam być ciężko wszystko punktualnie zorganizować. Jak bowiem przygotować jedzenie, kiedy mamy być w kościele na komunii? Zaraz po niej zjeżdżają się goście więc wypadałoby podać coś ciepłego do jedzenia, a wszystko jeszcze nie gotowe. Normalnie pomogłaby nam pewnie najbliższa rodzina, ale teraz wszyscy są przecież zaproszeni na komunię. Możemy wynająć catering, ale cenowo wyjdzie nam to tak samo jak w przypadku restauracji, z tym że na koniec to my będziemy musieli posprzątać.


Komunia w lokalu

 

Komunie urządzić można oczywiście także w lokalu, choćby w domu weselnym, który nie jest przeznaczony wyłącznie na przyjęcia weselne. Z powodzeniem w sali weselnej może odbyć się przyjęcie chrzcin, czy właśnie komunia. To wyjście będzie dla nas mniej pracochłonne i zabierze nam o wiele mniej czasu, bo tak naprawdę to nic nie musimy robić. Obsługa danej sali weselnej przyszykuje wszystko za nas, zajmie się cateringiem, obsługą gości, a na koniec także sprzątaniem. My musimy jedynie wydać określoną sumę pieniędzy i zaprosić naszych gości. Oprócz domu weselnego możemy także wybrać restaurację, gdzie urządzimy komunię na bardzo podobnych zasadach. Do naszych obowiązków należeć będzie tylko skomponowanie menu z podanych propozycji, chociaż zdać możemy się oczywiście na zdanie kucharzy i jedynie je zaakceptować, to już zależy tylko od nas.


Gdzie urządzić komunię dziecka?

 

Okazuje się, że komunię dziecka najlepiej jest urządzić w domu weselnym bądź restauracji, czyli po prostu w wynajętym lokalu. Zaoszczędzimy wtedy swój czas i nerwy, jednocześnie będziemy mieć pewność, że wszystko będzie idealnie zgrane w czasie.

Dobrym miejscem na komunie na Śląsku jest np. Zajazd Mat, gdzie zorganizować możemy m. in. komunię, wesela, czy chrzciny. Znajduje się on w pobliżu takich miejscowości jak: Żory, Leszczyny, Orzesze, Czerwionka, Knurów oraz Śląsk. Komunia w tym lokalu to z pewnością gwarancja niezapomnianych przeżyć.

 

 

Program regionalny

Program regionalny

Copyright © 2015 GOGLER